BAŞKAN KILIÇ: “KÜLTÜR VE SANATIN MERKEZİYİZ”

14.06.2024


Bafra Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bafra Mehmet Yıldız Halk Eğitimi Merkezi iş birliği ile Bafra Belediyesi “Kültür ve Sanat Merkezi” yıl sonu etkinliği düzenlendi.

Her alanda olduğu gibi kültür ve sanatta da adından söz ettiren Bafra Belediyesi düzenlenen etkinlik ile sanatseverlerden tam not aldı.

 

Programda; Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde verilen Gitar, Keman, Resim, Tiyatro, Piyano, Ses Eğitimi, Bağlama, Çinicilik Kursu ve Alevde Cam Sanatı gibi branşlarda eğitim gören öğrencilerin eser ve performansları büyük ilgi gördü. 

 

Yıl sonu etkinliğinde konuşan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Bafra Belediyesi olarak kültürümüzü yaşatmak ve gelecek nesillere iyi bir miras bırakmak istiyoruz. Toplumların kültür ve sanat alanlarında sürdürülebilirliğini sağlaması geçmiş ve gelecek kuşakları görünmez bağlarla birbirine bağlamaktadır. Bu topraklar üzerinde sahip olduğumuz en büyük güç, kültürümüzden ve tarihimizden aldığımız güçtür. Bizim medeniyetimiz dünyanın en zengin medeniyetlerinden birisidir. Dünyanın neresine giderseniz gidin bütün sanat galerilerinde Doğu, İslam ve Türk medeniyetinin eserlerini görürsünüz. Gelenekten geleceğe uzanan bu yolda kültürel mirasımızın değerlerini önemsiyor, gelecek nesillerimize aktarılması için çaba sarf ediyoruz. 

 

Bafra Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bafra Mehmet Yıldız Halk Eğitimi Merkezi ile birlikte çeşitli kurslar koordine edilmektedir. (Gitar, Keman, Resim, Tiyatro, Piyano, Ses Eğitimi, Bağlama, Çinicilik Kursu ve Alevde Cam Sanatı). Bu kurslarda dönem içerisinde toplamda 670 öğrencimiz eğitim almıştır.

 

Kültür ve sanatın merkeziyiz. Modern sanatların yanında Geleneksel Sanatlar Merkezi’mizde unutulmaya yüz tutmuş, insan ruhuna hitap eden tezhip, hüsn-i hat, ebru ve ney gibi kurslarımızı hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Bu kapsamda alanında uzman eğitmenlerimiz ile 150 öğrencimiz eğitim aldı” dedi.

 

Başkan Kılıç, sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Sene boyunca emek vererek sanatla buluşturan kıymetli kursiyerlerimizin eserlerini, resim eğitimi alan öğrencilerimizin tuval çalışmalarını, çini çalışmalarını, alevde cam sanatı kursunda hazırlanan çalışmaları, müzik eğitimi alan öğrencilerimizin eşsiz performanslarını görme şansı bulduk. Her birinin emeği ve başarısı takdire şayan. Tüm eğitmen ve kursiyerlerimizi kutluyor; başarılarının daim olmasını diliyorum.”

 

Kültür ve Sanat Merkezi yıl sonu etkinliğine Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, İlçe Emniyet Müdürü Murat Öner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra Mehmet Yıldız Halk Eğitim Müdürü Hacı Avcı, birim müdürleri, belediye meclis üyeleri, eğitimciler ve sanatseverler katılım sağladı.

Okunma Sayısı : 198

Dosyalar