BAŞKANIMIZIN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

18.05.2022


Belediye Başkanımız Sayın Hamit KILIÇ'ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı:

Kurtuluş Savaşı mücadelemizin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919'da Türk Milleti, gösterdiği irade, azim ve kararlılık ile tüm dünyaya örnek olmuş, milletimizin istiklal ve istikbaline her koşulda ve her durumda malı ile canı ile sahip çıkarak tüm dünyaya ilan etmiştir.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Samsun’umuzda başlayan Milli Mücadele hareketi başarıya ulaşmış ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin temelleri atılmıştır. Samsun’umuz kurtulan değil, kurtaran şehirdir.

 

19 Mayıs 1919 günü tarihimizde çok müstesna bir yere sahiptir. Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan bir avuç inanmış insanın başlattığı bu kutlu yürüyüş neticesinde, büyük fedakârlıklar gösteren aziz Türk milleti, esareti reddedip bağımsızlığını elde etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına giden yolun başlangıcı olan işte bu tarih, aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için de bayram olarak kutlanmaktadır. Böyle bir günü ülkemiz için, gençlerimiz için elbette önemli görmek gerekmektedir. Çünkü gençlerimiz ülkemizin ve yarınlarımızın teminatıdır. 15 Temmuz darbe girişiminde tankların önüne yatan ve hain kalkışmanın başarısız olmasında büyük katkıları bulunan gençlerimiz, ülkeye bağımlılıklarını göstermiştir.

 

Bizler, Türkiye’yi dünya’nın önde gelen ekonomileri, hak ve özgürlükler cenneti yapma yolunda emin adımlarla ilerlerken her zaman enerji kaynağımız da gençlerimiz olacaktır.

 

Bu düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere ülkenin bağımsızlığı uğruna canını malını ve her şeyini feda etmiş tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyor, sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 103. yılını yürekten kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

 

Hamit KILIÇ
Bafra Belediye Başkanı

 

 

Okunma Sayısı : 771

Resimler

BAŞKANIMIZIN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
BAŞKANIMIZIN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Dosyalar