MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA HAFTASINDA “ASIM’IN NESLİ ŞİİR OKUYOR”

21.12.2020


Bafra Belediyesi Mehmet Akif Ersoy’u Anma Haftasında, Safahat ve Asım adlı kitaplar hediye edilecek.

Bafra Belediyesi’nin “@Bafrabldtr” adlı Twitter hesabı üzerinden koordine edilecek etkinliğe ortaokul ve lise öğrencileri katılabilecek.

 

20-27 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliğe katılacak öğrenciler Bafra Belediyesi’nin Twitter hesabını takip etmesi, konuyla ilgili görseli beğenip retweet yapması ve Milli şairin bir dörtlüğünü okuyup videoya çekerek #AsımınNesliŞiirOkuyor etiketi ile paylaşım yapması yeterli olacak.

 

Son katılım tarihi olarak 27 Aralık 2020 olarak belirlenen etkinlik sonunda 500 öğrenciye Safahat ve Asım kitapları hediye edilecek.

 

Asım’ın Nesline Akif’i unutturmama gayretindeyiz şeklinde düşüncelerini ifade eden Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Öğrencilerimize Mehmet Akif Ersoy’u ve şiir dünyasını tanımalarını sağlamak, onlara etkili şiir okuyabilme yeteneği katkıda bulunmak üzere Belediyemizin Twitter hesabı üzerinden başlattığımız etkinliğe ortaokul ve lise öğrencilerimizin yoğun katılım sağlayacağına inanıyorum. Bu kapsamda 500 öğrenci kardeşimize Safahat ve Asım isimli iki önemli eseri hediye edeceğiz. Etkinliğimizin katılım şartları ve diğer ayrıntılar belediyemizin tüm sosyal medya hesaplarında mevcut. Bu vesile ile vefatının 84. yılında Türk tarihinde önemli bir yere sahip, İstiklal Marşımızın yazarı olmuş büyük şair Mehmet Akif Ersoy’u rahme ve minnetle yâd ediyorum” dedi.

Okunma Sayısı : 3065

Resimler

MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA HAFTASINDA “ASIM’IN NESLİ ŞİİR OKUYOR”
MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA HAFTASINDA “ASIM’IN NESLİ ŞİİR OKUYOR”

Dosyalar