BAŞKANIMIZIN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

14.07.2020


Belediye Başkanımız Sayın Hamit KILIÇ'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajıdır.

15 Temmuz Türk Milletinin, “Topyekûn Milli iradenin önüne hiçbir güç geçemez” dediği tarihin adıdır.

 

O gece Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile sokaklara çıkan her vatandaşımız, Çanakkale ecdadının torunlarıdır.

 

15 Temmuz’da hayatını kaybeden 251 şehidimizin mesajı; Çanakkale’yi yedi düvele mezar eden mücadeleci ruhun ne kadar taze, ne kadar diri olduğudur.

 

Tarih; darbeye 'Dur' denilen Demokrasi destanının nasıl gerçekleştiğini, Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ferasetini, milletimizin cesaret ve dirayetini, aziz kahramanlarımızın vatan uğruna nasıl şehit düştüğünü altın harflerle yazmıştır.

 

Tarih, 15 Temmuz'da savaş uçakları ve tanklara tekbir sesleriyle karşılık veren şehitlerimizi unutmayacaktır.

 

Bu ülkeyi hainlere yâr etmemek için kanlı darbe gecesi topyekûn, dil, din, ırk ve cinsiyet ayrımı olmadan tek bayrak altında toplanarak bu ihanete canı pahasına direnenler sonsuza kadar hatırlanacaktır.

 

15 Temmuz darbe girişiminin ve hain FETÖ terör  örgütünün tüm yönleriyle etkin şekilde anlatılması, milletimizin direnişi, devletimizin mücadelesi ve demokrasi zaferine vurgu yapılması, Şehitlerimizin ve Gazilerimizin anılması, milli birlik duygumuzun ve toplumsal hafızamızın canlı tutulması bizim asli görevlerimizdendir.

 

Türkiye’mizin diz çökmesini, pes etmesini bekleyenlere çelikleşmiş inancımız ve irademizle bundan sonra da karşı durmaya devam edeceğiz.

 

Şanlı direnişin 4.Yıldönümünde Şehitlerimizi ve kahraman ecdadımızı rahmetle anıyor, Gazilerimize hürmet ve saygılarımı iletiyorum.

 

Hamit KILIÇ
Bafra Belediye Başkanı

Okunma Sayısı : 1005

Resimler

BAŞKANIMIZIN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Dosyalar