BAŞKANIMIZIN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

08.11.2019


Bafra Belediye Başkanımız Sayın Hamit KILIÇ'ın Mevlid Kandili Mesajıdır.

Hz. Peygamber’imizi sevmek ve onu örnek almak demek; onun, insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmak, davranışlarımızı onun örnek ahlâkına, emir ve tavsiyelerine göre şekillendirebilmek demektir…

 

Rahmet Peygamberi Efendimizi örnek almamız, sahip olduğumuz sorumluluğu, görevi, insanî ve ahlâkî değerleri fark etmek demektir…

 

Giderek dünyeviliğe, bireysel benliklerine, çıkar ve hazza dayanan bir hayata yönelen çağımız insanlarının, onun örnekliğine, manevî önderliğine, sevgisine, onu anlamaya ve sevmeye son derece ihtiyacı vardır.

 

Sahip olduğu ahlâkî erdemlerle, Rabbimizin “Sen elbette yüce bir ahlâk üzeresin” övgüsüne mazhar olan Sevgili Peygamberimiz, paylaşmayı, sevgi ve saygıyı, ötekini anlamayı ve ona yardım elini uzatmayı, müsamahayı, affı, rahmeti ve merhameti sadece tavsiye etmemiş, bunları aynı zamanda yaşadığı örnek hayatında hep uygulamış, neticede bu ve benzeri erdemler Hz. Peygamber ve Sahabe topluluğunun hayat çizgisi olmuş, böylece sevgi, güven ve huzur temeline dayalı, kendisiyle ve Yüce Yaratanla barışık bir toplumu oluşturmanın yolları bizlere somut olarak gösterilmiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilinin bütün insanlığa rahmet, dış ve iç dünyamıza huzur getirmesini diler, Bafralı hemşehrilerimin ve tüm İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik ederim.

Hamit KILIÇ
Bafra Belediye Başkanı

Okunma Sayısı : 1330

Resimler

Dosyalar