KAPIKAYAFEST 2019 FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

05.08.2019


Bafra Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı 3. Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali bünyesinde düzenlenen fotosafari sonuçları açıklandı.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Temsilcisi Yaşar Ali Dursun, fotoğraf sanatçıları Egemen Umut Şen, Hüseyin Turgut, Mahmut Şimşek, Murat Danacı ve Onur Kırkaç’dan oluşan seçici kurul toplanarak, yarışmaya katılan fotoğrafçıların eserlerini titiz bir çalışma ile değerlendirdi.

 

Kapıkayafest 2019 Fotosafari'ye 103 kişi kayıt yaptırdı. 68 katılımcının teslim ettiği 257 fotoğraf arasında dereceye girenler belirlendi.

 

3. Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali, Fotosafari fotoğraf yarışmasında birinciliği Niğde’den katılan Kayhan Güç, “Balık çiftliği” adlı fotoğrafı ile elde etti.

 

İkinciliği Samsun’dan katılan Emin Kınay, “Göz Bebekleri” adlı fotoğraf ile üçüncülüğü ise yine Samsun’dan katılan Mustafa Güral, “Geleceğe Bakış” adlı fotoğrafla elde etti.

 

Yarışmaya Giresun’dan katılan Erhan Aydın, “Kaya Mezarları”, Samsun’dan katılan Hasan Aktürk, “Kapıkayafest Zipline” ve Aydın Tutaş, “Birinci” adını verdiği fotoğrafla mansiyon kazanırken, dron özel ödülüne ise Aydın Tutaş’ın “Anı Yakalamak” adlı fotoğrafı layık görüldü.

 

Söz konusu yarışmanın ödül töreni 29 Ekim 2019 tarihinde Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında yapılacak.

 

Yarışmada derece alan ve sergilenmeye layık görülen fotoğraflar ve diğer bilgiler, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu resmi sitesinde yer alıyor.

https://www.tfsf.org.tr/yarisma_detay.asp?ID=855

Okunma Sayısı : 2056

Resimler

1. Kayhan GÜÇ - Niğde
2. Emin KINAY - Samsun
3. Mustafa GÜRAL - Samsun
Dron Ö.Ö - Aydın TUTAŞ - Samsun
Mansiyon - Aydın TUTAŞ - Samsun
Mansiyon - Erhan AYDIN - Giresun
Mansiyon - Hasan AKTÜRK - Samsun

Dosyalar