BAFRA’YA ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ MÜJDESİ

02.08.2019


Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın seçim beyannamesinde yer alan ve ilçe için, başta istihdam olmak üzere pek çok alanda hayati önem taşıyan Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Projesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanarak Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete’nin 2 Ağustos 2019 Tarih ve 30850 sayısında, 1388 Karar Sayısı ile yayımlanan yazıda; “Samsun İli, Bafra İlçesi, Aktekke Mahallesi sınırları içinde yer alan bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim alanı ilan edilmesine ilişkin ekli kararın yürürlüğe konulmasına,5393 sayılı Belediye Kanununun 73 üncü maddesi gereğince karar verilmiştir” ifadelerine.

 

SEVİNÇLE KARŞILANDI

Başkan Kılıç’ın Bafra’ya kazandırılması için yoğun çaba sarf ettiği ve Ankara temaslarında üzerinde hassasiyetle yoğunlaştığı böylesi önemde bir projenin Cumhurbaşkanı Erdoğan imzası ile Resmi Gazete ‘de yayımlanması ilçede sevinçle karşılandı.

 

Projenin hazırlanmasından, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na teslimine kadar her safhası ile bizzat ilgilenen Başkan Hamit Kılıç, gelinen aşamadan mutlu olduklarını ifade etti.

 

İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Başkan Kılıç, “Orta Ölçekli Sanayi Projemizin gerçek manada Bafra’mızda bugün ve yarınlara yapılmış ciddi bir yatırım ve hizmet olduğuna inanıyorum. Projemiz çok sayıda istihdam sağlamasının yanında, şehircilik noktasında ve orta ölçekte üretim sağlayan esnaflarımız için de müjde niteliği taşıyor.” şeklinde konuştu.

 

CUMHURBAŞKANIMIZ BAFRA’YI ÇOK SEVİYOR

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Bu kapsamdaki projeler için kısa sayılabilecek bir sürede gelinen nokta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her fırsatta ifade ettiği Bafra ve Bafralılara olan sevgi ve samimiyetinin bir yansımasıdır” dedi.

 

Başkan Kılıç, “Projemizin bu aşamaya gelmesinde başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Samsun Valimiz Sayın Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir’e

Ayrıca;

Projemizin her aşamasında samimi destek ve gayretlerini esirgemeyen AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekilimiz Sayın Çiğdem Karaaslan’a ve aynı duyarlılıkla yanımızda olan,Ak Parti Milletvekillerimiz Sayın Yusuf Ziya Yılmaz, Sayın Orhan Kırcalı, Sayın Ahmet Demircan ve Sayın Fuat Köktaş’a şahsım, kurumum ve ilçem adına teşekkür ediyorum” dedi.

Okunma Sayısı : 2904

Dosyalar