BAŞKAN KILIÇ, BABALARA SERTİFİKALARINI VERDİ

28.05.2018


Bafra Belediyesi ve AÇEV “İlk İş Babalık” diyor!

Çocuğun gelişiminde babaların önemine dikkat çeken Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Bafra Belediyesi Sosyal ve Kültürel İşleri Müdürlüğü işbirliğiyle Baba Eğitimleri düzenledi.

 

25 yıldır erken çocukluk alanında bilimsel eğitim ve savunu çalışmaları yürüten AÇEV, babaların çocuk gelişimi konusundaki rollerini güçlendirmek amacıyla 1996 yılından bu yana babalara yönelik eğitimler düzenliyor. Bu yıl "İlk İş Babalık" kampanyası ile babaların çocuklarıyla karşılıklı ve yakın ilişki kurmasının önemine dikkat çeken AÇEV, "Baba Destek Programı" eğitimlerine Bafra Belediyesi işbirliğiyle devam etti.

 

Programa katılan babalar; baba olarak çocuklarının hayatındaki rolleri, çocukların gelişimine nasıl destek olacakları ve çocuklarıyla etkili iletişim kurma yöntemleri hakkında bilgi ve becerilerini güçlendirme fırsatı buldu.

 

Bilimsel gelişmeler ve toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda güncellenen, babanın çocuk gelişiminde aktif rol ve sorumluluk almasını hedefleyen Baba Destek Programı eğitimini AÇEV gönüllü eğitimcileri verdi. 3-6 ve 7-11 yaş dönemi çocukları olan babalara yönelik olarak açılan gruplarla haftada bir gün, akşam saatlerinde, 2 saat süreyle uygulanan bir yetişkin programı olan BADEP, 13 hafta sürdü. Ayrıca annelere yönelik de 2 oturum gerçekleştirildi. Tüm bu programların sonunda ise katılımcılar sertifikalarını almaya hak kazandı.

 

Bafra Belediyesi Alparslan Türkeş Parkı Çay Bahçesinde düzenlenen programda babalara sertifikaları Başkan Kılıç tarafından verildi.

 

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç sertifika töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Erken yaştaki her çocuğun güvende, sağlıklı, mutlu ve öğreniyor olması için çalışan AÇEV işbirliği ile Belediyemizin düzenlediği Baba Destek programı mezunlarını vermeye devam ediyor. Bu akşam burada sertifika almaya hak kazanmış olan babalar ile birlikte olmanın sevincini yaşıyoruz. Toplumsal farkındalığı artırmak, bilinç ve destek oluşturmak üzere farkındalık ve savunu faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. AÇEV ile birlikte sosyo-ekonomik koşulları nedeniyle destek alamayan anne ve çocuklar olarak belirlediği hedef kitlesinin ihtiyaçlarını araştırmalarla saptayıp, bu ihtiyaca cevap verecek bilimsel temelli eğitim programları geliştiriyor ve gerçekleştiriyoruz.

 

Nitelikli eğitim, gelecek nesillerin yetiştirilmesinde ailelerin rolü, toplumsal cinsiyet eşitliği ve yaşam boyu öğrenme konularına değinilen ve ücretsiz olarak uygulanan programımızda babalara, annelere ve çocuklara yönelik olarak ekler, mektuplar ve oyunlar veriliyor. Eğitimler yoluyla ilgili ve bilgili babalar yetişiyor. Bizler de sonuçlarını en iyi şekilde görerek mutlu oluyoruz. Sertifikaya hak kazanan kursiyerlerimize hayırlı olsun. Eğitimcilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum”

 

Başkan Kılıç konuşmanın ardından babalara sertifikalarını dağıtarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Okunma Sayısı : 1058

Resimler

BAŞKAN KILIÇ, BABALARA SERTİFİKALARINI VERDİ
BAŞKAN KILIÇ, BABALARA SERTİFİKALARINI VERDİ
BAŞKAN KILIÇ, BABALARA SERTİFİKALARINI VERDİ
BAŞKAN KILIÇ, BABALARA SERTİFİKALARINI VERDİ
BAŞKAN KILIÇ, BABALARA SERTİFİKALARINI VERDİ
BAŞKAN KILIÇ, BABALARA SERTİFİKALARINI VERDİ

Dosyalar