BAŞKAN KILIÇ: “İSRAİL’İN ZALİMLİĞİ YANINA KALMAYACAKTIR”

15.05.2018


Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, İsrail askerlerinin protesto gösterilerinde bulunan Filistinlilere yaptığı saldırıyı kınadı.

Başkan Kılıç açıklamasında şunları söyledi: “ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınması kararı kışkırtma hareketidir ve önlem alınmazsa çok tehlikeli boyutlara ulaşabilir. Her zaman mazlumların yanında yer almış bir millet olarak bundan sonra da bu coğrafyada ses çıkaran, mazlumlara sahip çıkan ülke ve halk olmayı sürdüreceğiz. İsrail’in zalimliği yanına kalmayacaktır. Bu kargaşa planıdır ve bu planı özellikle Müslüman coğrafya, bir ve beraber olarak bozmalıdır. Yalnızca Müslüman devletler değil, bu kıyım operasyonunu pek çok dünya devleti de şiddetle kınayarak bu zalimliğe karşı tavır göstermiştir.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, buradaki haksızlık ve adaletsizlikleri, İsrail’in Filistin’i işgalini uluslararası her ortamda dile getirmiş ve ezilenlerin sesi olmuştur. Ülkemizin ve İslam dünyasının bu konudaki tavrı da nettir.

 

İsrail’in katil askerleri kadın, yaşlı, çocuk ayırt etmeden gerçekleştirdiği saldırılarda bebekler de öldürülmüştür. Katliamda 59 kardeşimiz hayatını kaybetmiş, yaralanan sayısı ise şu an 2770 olarak açıklanmıştır. Bu tablo Müslümanları derinden üzerken İsrailliler tarafından da kutlama yapılmaktadır. Filistin halkı yalnız değildir, bu insanlık suçunu bizlerde şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Dayanışma, birlik ve beraberlik içerisinde inşallah dünyadaki bütün zulümlere, haksızlık ve adaletsizliklere karşı yekvücut olacağız.

 

Bu vesile ile yaralılarımıza acil şifa, hayatını kaybeden kardeşlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.”

Okunma Sayısı : 1684

Resimler

BAŞKAN KILIÇ: “İSRAİL’İN ZALİMLİĞİ YANINA KALMAYACAKTIR”

Dosyalar