BAFRA BELEDİYESİ’NDEN KAMUOYUNA DUYURULUR

10.04.2018

Bafra Belediyesi olarak bir süredir özel bir kuruluş ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdiğimiz “Giysi Geri Dönüşüm” çalışması yürütülmektedir.


Bu çalışma sırasında Bafra Belediyesi tarafından personel çalıştırılmamakta ve giysi toplama, özel kuruluşa ait araçlar ve personeller tarafından yapılmaktadır. Giysi geri dönüşüm kutuları da aynı özel kuruluş yaptırılmaktadır.

 

Yapılan bu çalışma bir giysi ve tekstil ürünleri geri dönüşüm projesidir. Toplanan giysiler ve tekstil ürünlerinin geri dönüşümü sonucunda Belediyemiz de sosyal yardımlaşma hizmetleri kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerimize yardım yapmaktadır.

 

Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği bu projede giysi kutularına kullanılacak durumda olan giysiler de atılmaktadır. Bu giysiler ayrıştırılmaktadır. Bu ayrıştırma sonucunda kullanılacak durumda olan giysiler ilçemizin en önemli sivil toplum kuruluşlarından kısa adı BAFUMDER olan Bafra Umut Derneği’ne teslim edilmektedir. Bafra Belediyesi Kültür Merkezi’nde belediye olarak yer tahsisi yaptığımız ilçemizin bu önemli yardım kuruluşu, kullanılacak durumda olan giysileri Sosyal Marketinde ihtiyaç sahiplerimize dağıtmaktadır. BAFUMDER Gönüllü olarak yürüttüğü hayır çalışmalarının yanında bu çalışmaya da katkı vermektedir. 

 

Saygılarımızla,

Kamuoyunun Bilgisine sunulur.

 

                                                                                                         Bafra Belediye Başkanlığı


Okunma Sayısı : 669

Resimler

BAFRA BELEDİYESİ’NDEN KAMUOYUNA DUYURULUR

Dosyalar