ŞEHİT AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ

22.03.2018

Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel ve Belediye Başkanı Zihni Şahin şehit ailelerini ziyaretlerini sürdürüyor.


Şehit ailelerini ziyaret eden Bafra Kaymakamı Türkel ve Belediye Başkanı Şahin, ilk olarak 5 Ağustos 2000 yılında Sivas ili İmralı ilçe Jandarma Komutanlığı’nda vatani görevini yaparken nöbet değişimi sırasında arkadaşının silahının kazaen ateş alması sonucu şehit olan J. Onb. Özgün Avcı’nın ailesini ziyaret etti. Şehit Özgün Avcı’nın annesi Hanife ve babası Cemal Avcı misafirlerini ağırladı.

Kaymakam Türkel ve Başkan Şahin, daha sonra Erzurum Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi’nde görevini ifa ederken 21.11.1994 tarihinde görev esnasında içinde bulunduğu polis aracının başka bir araçla çarpışması sonucu şehit olan Polis Memuru Recep Çakmak’ın ailesini ziyaret etti. Kaymakam Ali Fuat Türkel ve Belediye Başkanı Zihni Şahin, Kalaycılı Mahallesi’ne giderek şehidin annesi Nesime ve babası Hasan Çakmak ile sohbet etti.

Kaymakam Türkel ziyaretlerde, "Sizler bize emanetsiniz ve biz de bu emanete en iyi şekilde sahip çıkacağız. Asla yalnız değilsiniz. Bu milletin her bir ferdi özellikle şehitlerimizin aileleri bizim ailemiz. Bizler sizler için varız” dedi.

Belediye Başkanı Şahin ise: “Şehit ve gazilerimizin ve onların bize emaneti olan ailelerinin bu vatan toprağı üzerinde yaşayan her vatandaşımızın üzerinde hakkı vardır. Her fırsatta onları ziyaret ederek emanete sahip çıkmalıyız. Onlardan kalan emanetler bizim emanetimizdir. Ruhları şâd olsun, ailelerine ve milletimize sabırlar diliyorum” dedi.

Ziyarete İlçe Jandarma Komutan vekili Yüzbaşı Yusuf Karadeniz, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Öner, Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Muzaffer Şahin de hazır bulundu.


Okunma Sayısı : 654

Resimler

ŞEHİT AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ
ŞEHİT AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ
ŞEHİT AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ
ŞEHİT AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ
ŞEHİT AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ
ŞEHİT AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ

Dosyalar