BAŞKAN ŞAHİN: OSB İLE BAFRA’NIN GELECEĞİNİ KURUYORUZ

21.09.2017

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin Bafra Karma ve Medikal İhtisas OSB ile Sera OSB Hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Şahin “ Başkanlığını da yaptığım OSB’lerimiz Bafra’mızın geleceğidir. Başkanlık yaptığımı süreçte çok önemli aşamalar kaydettik. Problemleri çözdük. Ciddi sonuçlar aldık. Bafra’mızın geleceğini kurduk. Tüm bunlar Bafra insanımızın birlik ve beraberliği, Bafra olarak biz büyük bir aileyiz anlayışımız ile gerçekleşti” dedi.


Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı çok önemli açıklamalar ile çalışmaların tarihi sürecini de anlattı. Başkan Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Bafra OSB ve Sera OSB bir süreçtir. Bu süreçte sayısız insanımızın çok değerli hizmetleri olmuştur. İlçemizin geleceği için çok önemli olan ve sonuçta 3.000 den fazla insanımıza iş imkânı sağlayacağımız bu çalışmaların önemli bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Sanayi bölgemizin hem gelişmesi, eksikliklerinin tamamlanması ve yatırımcıların gelmesi için büyük gayret gösterdik. İnsanlar bizlere güvendiler ve yatırım yaptılar. Sayısız insanımıza da iş imkânı sağladık.  Bu işler konuşmakla değil çalışmakla oluyor. Hepimizin bildiği gibi Organize Sanayi Bölgemiz (Bafra OSB) 1998 yılında kurulmuş ve 2005 yılında arsa tahsisine başlamıştır. Bafra OSB’ye daha çok yatırımcı çekmek ve eksiklerin giderilmesi ile ilgili olarak bir takım çalışmalar gerçekleştirdik. Tabii bunlar yapılırken bir taraftan da sizlerin de takip ettiği üzere Bafra Sera OSB ve Bafra Medikal OSB ile ilgili çalışmalarımızı da devam ettirdik.  2001 Yılında Karma Organize Sanayi Bölgesi olarak tüzel kişilik kazanan Bafra Organize Sanayi Bölgesi’nin 100 hektarlık 2. etabı için 2013 yılında Medikal Organize Sanayi Bölgesi kurulması için çalışmalar başlatılmıştık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirme, İzin ve Denetim Müdürlüğü’nün yapmış olduğu incelemeler sonucunda da Bafra Medikal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için yapılan ÇED Raporu başvurumuz da olumlu olarak sonuçlanmıştı.  OSB bölgemizin adını Bafra Karma ve Medikal İhtisas OSB’ olarak değiştirilebilmesi çalışmalarını gerçekleştirdik ve sonuçlandırdık. Bafra OSB’nin Kuruluşundan bu yana geçen süreçte önemli projeler tamamladık. Bunlar, yer seçimi ve Sınırların onayı, Kamulaştırma, İmar Planı, Jeolojik-Jeofizik Etüd Hali hazır Haritaların Yapımı,  Altyapı Etüt-Proje ve Mühendislik Hizmetleri, Parselasyon Planı,  Altyapı Uygulama Projeleri, Altyapı İnşaatı Bölge içi yollar, Yağmur suyu inşaatı, Kanalizasyon inşaatı, İçme suyu inşaatı, Telekomünikasyon Altyapı inşaatı gibi önemli projelerdir. Çok önemli emekler verilmiştir.” Dedi.

 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarına şöyle devam etti: Yine Bu süreçte Bafra İş ve İhracat Geliştirme Merkezimiz açılışını yaptık. Bugün OSB’de firmalara 33 firmamıza 42 parsel tahsis edilmiş durumdadır. 24  tesis kurulmuştur. 6 tesis ise yatırım aşamasındadır. Bin civarında insanımız çalışmaktadır. Hedefimiz 3-4 yıl içinde 3.000’den fazla insanımıza iş imkânı sağlamaktır. Tüm bu süreçte Siyasi irademizi temsil eden eski ve yeni bakanlarımızın, milletvekillerimizin, il ve ilçe başkanlarımızın, Valilerimizin, Büyük şehir belediye başkanımızın, Kaymakamlarımızın, şu an İlçe kaymakamımız olan Ali Fuat Türkel’in, Belediye başkanlarımızın, Ticaret odası ve meclis başkanlarımızın, odalarımızın emeği ve katkıları vardır. Her zaman dediğim gibi Biz, Bafra olarak büyük bir aileyiz. Bu anlayışla devam ediyoruz. Herkes de bu anlayış içinde kenetlenmeye devam etmelidir. Çünkü bu anlayışla kazanan Bafra ve insanlarımız olmaktadır. Bunun dışına çıkmak Bafra’mıza ve insanlarımıza kötülük yapmak olur. Buna izin veremeyiz.“ dedi.

 


Okunma Sayısı : 1327

Resimler

BAŞKAN ŞAHİN: OSB İLE BAFRA’NIN GELECEĞİNİ KURUYORUZ
BAŞKAN ŞAHİN: OSB İLE BAFRA’NIN GELECEĞİNİ KURUYORUZ

Dosyalar