İŞLETME FAKÜLTESİ’NİN YER ZEMİN ETÜDÜ YAPILDI

06.07.2017

Bafra Fevziye Arslan İşletme Fakültesi’nin yer zemin etüd çalışması basın mensuplarının katılımı ile gerçekleşti.


OMÜ, YÖK, ilgili bakanlıkların olurları aşamalarının tamamlanmasıyla Bafra İşletme Fakültesi’nin kurulması kararının Bakanlar Kurulu’nca onaylanmasının ardından fakültenin binasına kavuşması için Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü, Bafra Belediye Başkanı ve Bafralı bağışçı Arslan Ailesi arasında protokol imzalandıktan sonra bugün Turizm Fakültesi’nin yakınında bulunan alanda yer zemin etüdü yapıldı.

 

Zemin etüdü çalışmaları sırasında konuşan Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, ''Bafra ilçesini il sayıp sıralamaya koyarsak Türkiye'de 53. sırada geliyor. Burayı bir kampüs havasına çevirmek yurdu da yüksekokulları da buraya getirerek ilerde de inşallah Turizm Fakültesi, İşletme Fakültesi ile beraber Bafra'nın tarımla iç içe olduğunu var sayarsak bir de Ziraat Fakültesi’nin inşaatı da biterse burada büyük bir kampüs oluşur. Kampüs havasının oluşu ise buranın daha fazla öğrenci çekmesine yardımcı olacaktır' dedi.

 

“Buraya İşletme Fakültesi’ni yapma kararı alan Arslan ailesine öncelikle teşekkür ediyorum” diyen Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise, ''İşletme Fakültesi’nin hikâyesi aslında çok manidar oldu. Bir gün Akif Bey beni aradı, ‘başkanım bir görüşebilir miyiz’ dedi. Ben de tabi ki dedim, sonra bir araya geldik,  benim babamın vasiyeti vardı, babam okul yaptırma için bana vasiyet vermişti fakat biz bunu yaşarken yapamamıştık, rüyamda babamı görüyorum yüzüme bakmıyor, bana hiç iyi davranmıyor, bu nedir derken benim okulu yaptırmadığım aklıma geldi dedi. Neticesinde hemen beni aradı. İlk önce lise, ortaokul gibi bir şey düşünüyorduk fakat bizim de burada başlanmış bir Turizm Fakültemiz var, İşletme Fakültesi’nin yapımını üstlenecek de bir hayırsever arıyorduk, hayırsever kendisi ayağımıza geldi. Rektörlükle konuştuktan sonra süreç hızlandı ve bugünlere kadar geldik. Arslan ailesine ben teşekkür ediyorum, rabbim niyetlerini de kabul etsin' dedi.

 

İşletme Fakültesi binasının yapımını üstlenen bağışçı Akif Arslan ise, ''Bu o kadar güzel bir duygu ki, duyguları dile getiremiyorum. Allah'ım herkese nasip etsin. Rahmetli babamın bu konuda çok isteği vardı, sağlığında yapamadım. sonra da başkanımın dediği gibi bir akşam rüyama girdi ve bizlere nasip oldu. Bafra'mıza hayırlı uğurlu olur inşallah. Allah'ım utandırmasın, yüzümüzün akıyla yaptırıp bitirmeyi nasip etsin' dedi.

 

Programa, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Fakülte binası bağışçısı Akif Arslan, AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, Bafra Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Çamaş, İsmail Kurt, Bafra Belediyesi Basın-Halkla İlişkiler Müdürü Ramazan Yaman çok sayıda basın mensubu katıldı.


Okunma Sayısı : 2997

Resimler

İŞLETME FAKÜLTESİ’NİN YER ZEMİN ETÜTÜ YAPILDI
İŞLETME FAKÜLTESİ’NİN YER ZEMİN ETÜTÜ YAPILDI
İŞLETME FAKÜLTESİ’NİN YER ZEMİN ETÜTÜ YAPILDI
İŞLETME FAKÜLTESİ’NİN YER ZEMİN ETÜTÜ YAPILDI
İŞLETME FAKÜLTESİ’NİN YER ZEMİN ETÜTÜ YAPILDI

Dosyalar