BAŞKAN ŞAHİN: HER AİLEMİZİN KASASINDA AYDA 200 TL KALDI

18.05.2017

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin Doğal gaz konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı. Başkan Şahin açıklamasında, “Doğalgaz çalışmalarında sona gelindi. Bafra’mızın doğal gaza kavuşması ile her ailemizin kasasında ayda 200 TL kalıyor” dedi.


Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İlçemizde 2013 yılından beri yaklaşık 5 yıldır doğalgaz çalışmaları yapılıyor. Bu beş yıl içinde hemşerilerim doğalgaza kavuşmaya başladı. Şu ana kadar cadde ve sokaklarımızda 300 kilometreye yakın doğalgaz kazı çalışmaları yapıldı. Biz de bu süreçte asfalt ve kaldırım konusunda tüm tesislerimizi kurduk. Araç ve gereçlerimizi aldık. Asfalt ve kaldırım alanında kurduğumuz tesislerle Bafra tarihinin en büyük yatırımını yaptık. Tam bir bağımsızlığa kavuştuk. 4 yılda yaklaşık olarak 300.000 ton asfalt çalışması ile kaldırım yaptık. Bu yaz da 100.000 ton asfalt yapacağız. 4-5 yılda yaptığımız asfalt ve kaldırım çalışması 25 yılda yapılmış olana denk gelmektedir. Çok zahmetli bir süreç yaşandı. Hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. İlçemizin % 90’ına doğal gaz ulaştı. Doğal gaz ulaşmayan çok az sayıda alanımız kaldı.”

 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarında çarpıcı bilgiler vererek şunları söyledi: “Göreve geldiğimizde doğalgaz konusuna öncelik verdik. Bafra’ya doğalgaz gelmesi noktasında firmaların tereddütleri vardı. 2 kere katılım olmadığı için ihale iptal edilmişti. Firmalar olaya ticari bakıyor. Kar düşünüyor. Bafra’ya yapacakları yatırımın karlı olmayacağı kanaatindeydiler. Biz tüm gücümüzle buna yöneldik. Siyasi irademiz Bafra’mızın yanında oldu. Sonuçta ihaleyi yeniden yaptırdık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi doğalgaz temiz, çevre dostu ve ekonomik bir yakıttır. İnsanlarımız doğalgazdan önce mutfak ve şofbende tüp, ısınmada kömür, çıta gibi yakıtlar kullanıyordu. Ev ısınmasında kim ailelerimiz soba kullanıyordu. Sadece bir oda ısıtıyor. Çocukları için de klima yâda elektrikli ısıtıcılara yöneliyordu. Tüm bunlara yaptığı harcamalar ile yıllık ortalama olarak doğalgaz kullanımına yaptığı harcamada halkımızın lehine çok önemli bir tasarruf sağlanmıştır.  Ortalama olarak her ailemizin aylık olarak 200 TL civarında parası kendinde kalmaktadır. Bundan dolayı mutluyuz. Bununla birlikte havamız temiz kaldı. Çevremiz kirlenmiyor. Kısacası sağlık, ekonomi, çevre temizlik gibi alanlarda Bafra’mız çok kazançlı çıktı. Yollarımızda ki problemleri de inşallah en aza indireceğiz.”


Okunma Sayısı : 1522

Resimler

BAŞKAN ŞAHİN: HER AİLEMİZİN KASASINDA AYDA 200 TL KALDI

Dosyalar