BAŞKAN ŞAHİN’DEN DAVET

05.05.2017

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Hıdırellez Şenlikleri için Bafralı hemşerilerine davette bulundu. Başkan Şahin, her yıl 6 Mayısta kutlanan şenlikler için yaptığı açıklamada şunları söyledi:


6 Mayıs ülkemizin her yerinde baharın gelişi olarak kutlanmakta ve çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Baharın gelişini simgeleyen, inanışa göre zorluklarda yardımcı olan Hızır (A.S.)’ın İlyas Peygamber ile buluştuğu gün olan Hıdırıllezi insanlarımız coşku ile karşılamaktadır. Bafra Belediyesi olarak 6 Mayıs cumartesi günü Ali Kale Turistlik Tesisleri Çamlık Mesire Alanında bir program düzenledik. Program saat 14.00–17.00 arasında yapılacak. Program sırasında halk oyunları gösterileri sunulacak, yöresel ikramlarda bulunulacak, çeşitli yarışmalar düzenlenecek ve müzik olacaktır. Tüm hemşerilerimi bu programa bizzat davet ediyorum. Bafra olarak birlik ve beraberlik içerisinde asırlardır kutlanan Hıdırellez coşkusunu yaşayalım.”

 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamayı şöyle tamamladı: “Baharın gelişi ile yeryüzü yeşillenmekte, insanların enerjisi artmakta, günler uzamakta, tabiat canlanmaktadır. Hıdırellez ile bu güzelliğe başlamaktayız. Bu güzelliği birlik ve beraberliğimiz, bir araya gelişimiz ile taçlandırmak istedik. Her yıl olduğu gibi çeşitli etkinlikler tertip ettik. Bu vesileyle halkımızla beraber olacağız. Her zaman olduğu gibi bir kez daha kucaklaşacağız. Bafra’mızın bir ve beraber olması daima önceliğim olmuştur. Bugüne kadar bu düşünceyi halkımız destekledi. Bir ve beraber olduk. 6 Mayısta da bu birlik ve beraberlik inanıyorum ki zirve yapacaktır. Değerli hemşerilerimi Hıdırellez Şenliklerine saygılarımla davet ediyorum.”


Okunma Sayısı : 1278

Resimler

BAŞKAN ŞAHİN’DEN DAVET
BAŞKAN ŞAHİN’DEN DAVET

Dosyalar