BAŞKAN ŞAHİN: ARAÇ FİLOMUZU BÜYÜTMEYE DEVAM EDECEĞİZ

19.04.2017

Bafra Belediyesi araç filosunu daha da büyütmeyi hedefliyor. Başkan Zihni Şahin döneminde 7’si son üç yılda olmak üzere toplamda 48 adet iş makinesi ve hizmet aracı alınarak Bafra Belediyesinin iş makinesi ve araç filosunun kapasitesi % 80 oranında arttı. Başkan Şahin “ ekonomik şartlara göre ilk fırsatta yeni hizmet araçları ve iş makineleri almayı hedeflediklerini belirtti.”


Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin konu hakkında şu bilgileri verdi:  Bütün şehir yasası ile köylerimiz mahalle oldu ve belediyelere bağlandı. Bir kısım hizmetleri büyükşehir belediyemiz bir kısım hizmetleri de Bafra Belediyesi olarak yürütüyoruz. Fakat biz büyükşehir ve Bafra diye bir ayırım içinde olmuyoruz. Büyük şehir belediyemiz ve değerli başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile sürekli koordine, istişare ve işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Başkanımıza teşekkür ediyorum.  Yeni mahalle olan köylerimizde daha iyi hizmet verebilmek, şehir merkezimizde daha iyi çalışmak için ihtiyacımız olan Cenaze hizmet aracı,  greyder, yükleyici, yama silindiri ve çöp kamyonları olmak üzere son 3 yılda 7 iş makinesi ve araç aldık.  Dönemimizde aldığımız araç sayısı ise 48 oldu. Daha fazlasına da ihtiyacımız var, imkânlarımız olsa almamız gerekir. Ekonomik şartlarımıza göre ilk fırsatta yeni hizmet araçları ve çöp kamyonları almayı hedefliyoruz.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin temizliğe ce çevreye büyük önem verdiklerini belirterek şunları söyledi: Önceden 21 mahallemize hizmet ediyorduk. Şimdi 139 mahallemize hizmet etme mecburiyetimiz var. Çok geniş bir alandan sorumluyuz. Bu nedenle Son aldığımız 250 adet çöp konteynırı ile birlikte son 3 yılda 584 adet çöp konteynırı ve 2adet de çöp toplama kamyonu aldık. Temizlik işleri Müdürlüğümüz ve personellerimiz yoğun ve fedakârca çalışıyor. İzin dahi yapmaya fırsatları yok. Bunlarda yeterli olmuyor. Temizlik noktasında çalışmaları daha yukarıya taşımak istiyoruz.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı: Çevre bilinci konusunda her yıl broşürler yayınlıyor ve bunu başta okullarımızda öğrencilerimiz olmak üzere vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Çevreye duyarlılık kampanyaları düzenliyoruz. Basınımız ve diğer tanıtım araçları ile çevre ve temizlik konusunda  görsel çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmaların dönüşümleri ise çok yüksek oluyor. Ayrıca düzenli olarak çöp konteynırlarımızı ilaçlayarak dezenfekte ediyoruz.

 


Okunma Sayısı : 866

Resimler

BAŞKAN ŞAHİN: ARAÇ FİLOMUZU BÜYÜTMEYE DEVAM EDECEĞİZ
BAŞKAN ŞAHİN: ARAÇ FİLOMUZU BÜYÜTMEYE DEVAM EDECEĞİZ
BAŞKAN ŞAHİN: ARAÇ FİLOMUZU BÜYÜTMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Dosyalar