BAŞKAN ŞAHİN: 100 MAHALLEMİZİ ZİYARET ETTİK

11.04.2017

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK parti Samsun milletvekili Hasan Basri Kurt, AK parti Bafra ilçe Başkanı Tuncay Yurduseven Türkiye Emekliler Derneği Bafra şubesini ziyaret ettiler. Yün pazarı esnafıyla kahvaltıda bir araya geldiler.


Başkan Şahin ve AK parti ilçe Başkan yardımcısı Alpay Kesim, yönetim kurulu ve meclis üyeleri İlyaslı, Kamberli, Türkköyü, Kuşluğan, Terzili, Eynegazi ve Aktekke mahallerinde vatandaşlarla bir araya gelerek 16 Nisanda yapılacak olan Anayasa değişikliği halk oylaması kapsamında Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi hakkında açıklamalarda bulundular.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin anayasa değişikliği hakkında yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş savaşımızı kazanarak Cumhuriyetimiz kuruldu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, arkadaşları, bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin, mekânları cennet olsun, bizlere güzel bir ülke bıraktılar. Biz bunu ileri nasıl götüreceğiz, ona bakmamız lazım. Nasıl götüreceğiz? Değişimi göreceğiz, dünyadaki değişimi göreceğiz, ona göre kendimizi yenileyeceğiz, geçmişe takılıp bozuk plak gibi aynı şeyleri tekrarlarsak değişimi yakalayamayız, geleceği yakalayamayız. Gerilerde kalırız. Büyük Önder Atatürk’ün bizlere hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamız mümkün olmaz. Biz bu hedefe yaklaştık. 15 yılda çok önemli mesafeler aldık. Bunu devam ettirmemiz gerekir.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarına şöyle devam etti: 16 Nisan’da milletimiz karar verecek. Demokratik tercihini ortaya koyacak. Milletimiz anayasa değişikliği maddeleri hakkında karar sahibi oldu. Bu maddelerin ülkemizin ve milletimizin yararına olduğunu biliyor. Bu nedenle biz milletimizin evet diyeceğine yürekten inanıyoruz. Milletimiz, rejim değişiyor, cumhuriyeti yıkıyorlar, meclis kapatılıyor, tek adamlık geliyor, HSYK üyelerin, anayasa mahkemesi üyelerini bir kişi seçecek gibi konuşmaların gerçek olmadığını biliyor. Bunların yalan olduğunu 18 madde arasında böyle bir şeyin olmadığını, AK partinin böyle bir şeyi asla yapmayacağını biliyor. Bu nedenle milletimiz güçlü bir şekilde evet diyecektir. Biz ilçe başkanımızla beraber, meclis ve yönetim kurulu üyelerimizle beraber, bakanlarımız, milletvekillerimiz, büyük şehir belediye başkanımız, kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticilerimizle beraber 100’e yakın mahallemizi ziyaret ettik. Oturduğumuz yerden yalan konuşup halkımızı kandırmadık. Gerçekleri anlattık. Milletimize inanıyor ve güveniyoruz.


Okunma Sayısı : 1037

Resimler

BAŞKAN ŞAHİN: 100 MAHALLEMİZİ ZİYARET ETTİK
BAŞKAN ŞAHİN: 100 MAHALLEMİZİ ZİYARET ETTİK

Dosyalar