BAŞKAN ŞAHİN: YAZICIOĞLU BÜYÜK BİR LİDER VE MİLLET ADAMIYDI

24.03.2017

25 Mart 2009 tarihinde helikopter kazası veya sonrasında şehit düşen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı, BBP Kurucusu, lideri ve Sivas milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 arkadaşının şehadetlerinin 8. yılı dolayısıyla Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin bir mesaj yayınladı.


Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yayınladığı mesajda şunları söyledi:

 

“Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu, ‘Ölüm inançsız insanlar için korkunç bir sondur ama inananlar için ne kadar zevkli bir başlangıçtır’ duygu ve düşüncelerini ifade eden, ölümden korkmayan büyük bir lider ve millet adamıydı. BBP kurucu lideri ve genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu “Ben Avrupa Birliği kapısında zorlanan, aşağılanan Türkiye istemiyorum. Ben kendi medeniyetimle olurum. Ben yeniden Tük-İslam medeniyetinin inşaatını istiyorum.” fikirlerine sahip bir dava adamıydı.  Merhum Yazıcıoğlu ömrünü “Gençlerimizin bir elinde bilgisayar, bir elinde Kur’an olsun.” anlayışı ile geçirmiş örnek nesiller ve alperenler yetişmesine harcamış bir çile insanıydı.”

 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı:  “Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu yakından tanımanın ve beraber olmanın mutluluk ve gururunu her zaman taşıyacağım. 8 yıl önce yaşadığımız bu büyük acıyı her zaman yaşıyorum. Bu acıyı tüm milletimiz de yaşadı. Her zaman yaşayacak ve unutmayacaktır. Bir kez daha merhum lider Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 arkadaşımızı rahmet ve şükranla anıyorum. Değerli ailelerine, milletimize ve BBP camiasına bir kez daha sabırlar ve baş sağlığı diliyorum.”


Okunma Sayısı : 1770

Resimler

BAŞKAN ŞAHİN: YAZICIOĞLU BÜYÜK BİR LİDER VE MİLLET ADAMIYDI

Dosyalar