BAFRA BELEDİYESİ KURTARDI

02.02.2017

Türkiye’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı Bafra ilçesinde de etkisini gösterdi. Günlerdir devam eden yoğun kar yağışı ilçe merkezinde 50 cm’yi aştı.


Yeni mahalle olan köylerde ise kar kalınlığı 1 metreyi buldu. Yoğun kar yağışı hayatı olumsuz olarak etkilerken, hasta olan vatandaşların imdadına Bafra Belediyesi ekipleri yetişti. Kar ve tipi altında Bafra Belediyesi ekipleri yolları açarak ambulansların hastalara ulaşmasını sağlıyor. Bafra Belediyesi son olarak Kelikler ve Müstecep mahallelerinde hasta vatandaşlar için yolları açarak ambulansların ulaşmasını sağladı.

 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin çalışmalar hakkında şunları söyledi. “Personellerimiz ve araçlarımızla 7/24 karla mücadele çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kendi araç ve gereçlerimiz dışında da iş makineleri kiraladık. Tüm imkânlarımızla karla mücadelemizi sürdürüyoruz. Önceliğimiz hasta vatandaşlarımızdır.  İlçemizin yeni mahalle olan köylerinde pek çok hastamız oldu. Bunların hastanelere ulaşmasına katkı verdik. Hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi sunuyor, sağlık ekipleri ve personellerimize teşekkür ediyorum. Bununla beraber ana yollarımızı açmaya çaba gösterdik. Bafra Belediyemizin yanında Samsun Büyükşehir Belediyemize ait ekipler de yoğun bir çalışma yürüttü. Bu çalışmalar sırasında görev alan tüm ekiplerimize, ev ve iş yerlerinin önleri ile kaldırımları temizleyen tüm hemşerilerime çok teşekkür ediyorum.”


Okunma Sayısı : 1680

Resimler

BAFRA BELEDİYESİ KURTARDI
BAFRA BELEDİYESİ KURTARDI
BAFRA BELEDİYESİ KURTARDI

Dosyalar