BAFRA'DAN HALEP'E 2 TIR GIDA YARDIMI

26.12.2016

Belediyemiz tarafından Kızılay aracılığıyla Halep’e "Yardım Köprüsü" adı altında 2 tır gıda ve yardım malzemesi gönderildi.


Bafra 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda tırlar için uğurlama töreni düzenlendi. Törende konuşan Belediye Başkanımız Zihni Şahin, "Ülkemiz ve İslam dünyası üzerinde emperyalistlerin, uluslararası büyük güç odaklarının bizi huzursuz etmek, bizi güçsüz etmek için yapmış olduğu çalışmalar her dönemde olduğu gibi bugün çok daha şiddetli bir şekilde devam etmekte ve bunun maddi manevi alandaki sıkıntılarını yaşayan da bizim milletimiz oluyor. Müslüman olduğumuzdan dolayı İslam dininin bize vermiş olduğu sorumluluklar var. Çevremizdeki bütün sıkıntıların paylaşılmasında, giderilmesinde yüce Türk milletine çok büyük görevler düşüyor. Bizler 'komşusu açken tok yatanın' gerçek manada iman etmediğine inanan bir dinin mensubuyuz. Millet olarak 15 Temmuzları yaşadık büyük acılar içinden çıktık. Şimdi de Suriye'de Müslüman kardeşlerimiz üzerinde oyun oynanmakta. Çoluk çocuk günahsız insanlar katlediliyor ama kendilerini medeni olarak ifade eden dünyadan ses çıkmıyor. Çünkü ölenler Müslüman. Hiçbir Hristiyan Aleminde bu olaylar yaşanmamakta. İslam dünyasında bir önder devlet çıktığında bu olaylarında yaşanması çok kolay olmayacak. Bizim bir ve beraber olmamız, ülkemizin güçlenmesi ile kendi yöremizdeki İslam dünyasındaki bütün mazlumların da emniyeti olmak zorundayız. Bu şuurla da çalışmamız gerekiyor. Belediye olarak oradaki ihtiyaçlara göre gıda ağırlıklı yardım malzemesi gönderiyoruz. Biz bir başlangıç yaptık, diğer kurumların da çalışmalarında destekçi olacağız" dedi.

 

Başkan Şahin'in konuşmasının ardından İlçe Müftüsü İsmail Çiçek tarafından yapılan dua ile yardım konvoyu Halep'e uğurlandı.


Okunma Sayısı : 3494

Resimler

BAFRA'DAN HALEP'E 2 TIR GIDA YARDIMI
BAFRA'DAN HALEP'E 2 TIR GIDA YARDIMI
BAFRA'DAN HALEP'E 2 TIR GIDA YARDIMI
BAFRA'DAN HALEP'E 2 TIR GIDA YARDIMI
BAFRA'DAN HALEP'E 2 TIR GIDA YARDIMI

Dosyalar